Зайві органи у людини

Наш організм — складна система, яка складається з різних органів, що виконують ту чи іншу функцію, наприклад серце, яке качає в нашу кров і жити без нього неможливо. Між тим, кожен з нас володіє і рядом органів або їх залишками, а також атавізмами (ознаки, що ріднять нас з тваринним світом), які в життєдіяльності організму не беруть участь.

organs-300x229.jpg

Такі органи можуть доставити ряд неприємностей або навпаки зробити нас унікальними. Розглянемо, що забула прибрати матінка природа з нашого організму в процесі еволюції, тобто зайві органи.

1. Апендикс. Знайомий багатьом. Коли-то він брав участь у кровотворенні, виробляв лейкоцити — білі кров’яні тільця. Зараз він цією функцією не має, зате є джерелом інфекції. Справа може дійти і до операції.

2. Неробочі м’язи — м’язи, які не здійснюють ніякої функції.

а) підключична — від ключиці до першого ребра;

б) долонна — між зап’ястям і ліктем. Коли саме вона допомагала нашим предкам висіти на ліані;

в) підошовна м’яз. Це з її допомогою деякі люди захоплюють пальцями ніг предмети;

г) зовнішні м’язи на вухах. Спритники ворушать вухами, дивуючи оточуючих. А в далекому минулому наші предки так вловлювали звуки.

3. Шийні ребра, які роблять шию лебедину, але можуть бути додатковим джерелом болю.

4. Куприк. Здогадуєтеся, що це залишок хвоста, з допомогою якого наші далекі родичі тримали рівновагу і показували свій настрій. Зараз же є тільки проблемою при ударі.

5. Хоч на мавп ми вже не схожі, але рослинність на тілі нагадує про спорідненість з тваринним світом. Найбільше нагадувань залишилося у чоловіків. Страждають цим і деякі жінки. Добре, що зараз розроблена ціла система по боротьбі з зайвою волосистістю. А раніше волосся зігрівали і захищали шкіру наших предків.

6. Ощетинив шерсть, тварини лякають ворогів. У нас це проявляється при ознобі. М’язи піднімають волосяні цибулини — з’являється «гусяча шкіра».

7. Чоловіки мають сосками і чимось схожим на жіночу матку. У свою чергу у жінок поруч з яєчниками знаходяться чоловічі сім’явивідні труби, які мають властивість запалюватися.

8. Хто не стикався з зубами мудрості? Не стаємо мудрішими, а неприємні відчуття при їх зростанні можуть бути.

10. Опущені надбрівні дуги, особливо помітно у чоловіків.

11. Ікла — теж привіт з минулого тваринного життя.

12. Довгий ніс притаманний тільки людині, для того, що б зігрівався вдихуване повітря. Але така перевага додає хвороб носа.

13. Наш ніс давно не розрізняє усього розмаїття запахів, але деякі можуть цим похвалитися. Такі люди працюють «нюхачами».

Але не будемо гнівити її величність Природу. Може бути їй видніше, як має бути влаштована людина. Може, все закономірно і немає нічого зайвого в нашій системі органів.

Advertisements

Пакінуць адказ

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Змяніць )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Змяніць )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Змяніць )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Змяніць )

Connecting to %s